ALICJA MORENA
taniec, kastaniety, palmas
KRYSTYNA DURYS
śpiew, palmas
ROBERT "ROBERO" SŁUCKI
gitara, śpiew, cajon, oud
KRZYSZTOF GARDULSKI
cajon, darbuka, udu, tabla
Ochrona własności intelektualnej
Materiał (jako "materiał" rozumiemy wszystkie strony, dokumenty, zdjęcia i grafikę), znajdujący się na stronach tego portalu, jest objęty ochroną własności intelektualnej. Prawa do materiału ma jedynie zespół Aire Flamenco i jego partnerzy.

Odwiedzając ten portal i używając informacji w nim zawartych zgadzasz się i akceptujesz następujące warunki:
- Materiał nie może być powielany ani w całości, ani częściowo, rozpowszechniany (w żadnej formie) w celach komercyjnych, lub udostępniany stronom trzecim bez pisemnej zgody zespołu Aire Flamenco.
- Goście portalu moga wykonywać tymczasowe kopie niezbędne do wyświetlania informacji na ekranie komputera, ale nie mogą materiału w żaden sposób zmieniać.

[ foto: Dorota Szatkowska | projekt i budowa strony: MRKK ]
ALICJA MORENA (ur. 1977r. Lublin)
Tancerka, pedagog, propagatorka i animatorka kultury flamenco, choreograf.
Pierwszy kontakt z flamenco to 1998r. Czas poznawania i odkrywania tego co flamenco niesie ze sobą: technika, pokora, piękno, fascynacja, muzyka.
Następne lata to szkolenia i warsztaty u cenionych artystów, jak również wyjazdy do kolebki flamenco. Współpraca i koncerty, przede wszystkim z zespołami Por Fiesta i Aire Flamenco oraz popularyzowanie kultury flamenco i prowadzenie warsztatów i zajęć m.in. w: Olsztynie, Łodzi, Białymstoku, Lublinie, Koszalinie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Bydgoszczy, Toruniu. Praca nad spektaklami „Ogród Tańca” oraz „Los colores de la vida”.
Uważana za jedną z najlepszych nauczycielek flamenco w Polsce. Ceniona za piękne choreografie oraz wdzięk w tańcu i najpiękniejszy ruch dłoni.
Nauczyciele, których najbardziej ceni to m.in. Juana Amaya (za wyraz artystyczny, cygańskość), La Tati (za dyscyplinę na zajęciach), Ana Azules (za niesamowitą energię), El Torombo (za boskie duende), Rocio Molina (za indywidualny styl), Belen Cabanes (za przepiękną grę na kastanietach) oraz wielu wielu innych.

Dla Alicji Moreny flamenco to pasja, miłość, piękno i siła, sztuka o najwyższym poziomie - mowa duszy.
To możliwość tworzenia, spełniania się i wyrażania poprzez ruch, muzykę, scenę.
KRYSTYNA DURYS
Śpiewaczka
Wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i stylowym wokalem, pełna wdzięku, zaskarbia sobie serca słuchaczy oryginalnymi wykonaniami. Jak o niej napisano: (…) świetna, wyrazista, niesłychanie muzykalna (…)” - „Jazzowisko Trójmiasta” – S. Danielewicz, PWM, Kraków 2011. Występowała na jednej scenie z Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską i Ewą Urygą, współpracowała z Jan Konop Big Band i Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Pobierała nauki u tak znakomitych wokalistek jak: Grażyna Łobaszewska, Dorota Miśkiewicz, Olga Szwajgier.
Od 2013 roku mocno zaangażowana w muzykę flamenco. Z pasją doskonali swoje umiejętności u andaluzyjskich śpiewaków, udoskonalając swoją technikę i styl. Aby zrozumieć dogłębnie kulturę i sposób życia flamencosów uczy się także tańca flamenco.
ROBERT "ROBERO" SŁUCKI
Gitarzysta wielu technik i nurtów muzycznych. Gra zarówno na gitarze klasycznej, akustycznej, basowej, elektrycznej jak też na instrumentach arabskich takich jak lutnia arabska - oud , tabla egipska - darbuka czy też pekrusja flamenco - cajon. Jednakże największą miłością muzyczną okazała się muzyka i technika flamenco.

Po owocnej współpracy w „El Puerto” (duet gitarowy z Andrzejem Lewockim) rozpoczął intensywną edukację flamenco. Brał udział w licznych warsztatach i lekcjach mistrzowskich.

Jest założycielem zespołu „Aire Flamenco” oraz współtworzy projekty łączące flamenco z latino „Los chicos” i „Rumboreiro”. Jest autorem muzyki do spektakli flamenco: Ogród Tańca i Lorquiana. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu flamenco w Trójmieście „Semana flamenca – tydzień flamenco” (2009). Popularyzując kulturę flamenco zapoczątkował ją w Białymstoku oraz współpracuje ze szkołami tańca jako akompaniator m.in. w Gdyni i Koszalinie.
Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym w Polsce.

W 2010 został zaproszony do współpracy z największym Teatrem Muzycznym w Polsce - w Gdyni. Gra m.in. w musicalu „Shrek”.
KRZYSZTOF GARDULSKI
Urodzony w Gdyni, multiinstrumentalista, z zawodu — grafik komputerowy, projektant, fotograf.

Muzyka jest jego pasją od roku 2002, gdy rozpoczął naukę gry na gitarze, instrumentach perkusyjnych oraz na didgeridoo.

Krzysztof współpracuje lub współpracował licznymi z zespołami, m.in. Na Bani, Jahkuzzi Bubble System, Nefastus, Euterpe, Brovarius.

Oprócz cajóna, Krzysztof wykorzystuje również instrumenty takie jak darbuka, djembe, bębny obręczowe, udu, tabla, baglama czy australijskie didgeridoo.

Wśród nauczycieli, od których czerpał wiedzę i umiejętności znaleźli się mistrzowie: Maria Pomianowska, Henryk Kasperczak, Mohammad Rasul, Dima Gorelik, David Cobo Amores, Zohar Fresco, Bijan Chemirani czy Vladiswar Nadishana.